artrita reumatoida

Artrita

Postata de ludwig cu 14 ani in urma.

aceasta"boala" provoaca dureri in fiecare zi(asa cum am eu de 5 luni)?

Raspunsuri (2)

Iudita Ariana

acum 14 ani

din pacate raspunsul este DA ,mama mea are poliatrita de 16 ani -tratata cu ARAVA eu am aceeasi problema de 2 ani, sint tratata cu METROTREXAT 50mg/saptamina.La mine Metrotrexatul a stopat evolutia rapida a bolii chiar de la inceput si ma simt mult mai bine, nu perfect dar nici nu se compara cu situatia de acum 2 ani cind sotul imi dadea sa mininc si ma pieptana pt ca eu nu puteam de durere.
Ma mai dor degetele de la miini dar suportabil, pot umbla, lucra, scrie si am invatat sa traiesc cu aceasta boala fara sa ma simt complexata, sa ma bucur ca datorita noilor medicamente pot sa duc o viata asemanatoare cu a oamenilor sanatosi.

cati bivolaru

acum 14 ani

am 44 de ani am dureri de picioare de la virsta de 12-13 ani atunci mai rare acum tot timpul nu am specificat durerile sunt numai noaptea este o durere surda care ma trezeste din somn doctori mi-au dat sa fac niste analize de rutina care au esit binisoare va rog daca puteti sa-mi spuneti ce a-si putea avea sau ce analize sa fac sau unde sa merg va multumesc