Artrita juvenila reumatoida

Artrita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

vreau sa ma interesez dece ma dor incheieturile de la maini si un singur picior dreapta, doar singurul care ma doare , va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac sau un tratament, si daca nu va deranjeaza sa-mi trimiteti prin e-mail meu , nu sunt in tara, sunt plecat la munca inalta tara, va rog mult tare de tot, eu am 24 de ani, va multumesc

Raspunsuri (9)

Claudia204106055

acum 15 ani

e posibil sa fie poliartrita reumatoida.fa-ti un exudat faringian pt ca asta provine de la streptococul betha-hemolitic

Maria40110424

acum 15 ani

as dori si eu, ma scuzati, sa va intreb ceva. eu am facut o alergie urata cu complicatii la un tratament pt tiroidita limfocitara,si acum ma dor tare incheieturile mainilor sau genunchii. mai ales la maini am probleme. ori nu pot sa mai intorc mainile la spate ori ma doare deasupra pieptului destul de rau, ca oricum m-as aseza sau macar sa incerc sa intorc capul, inebunesc de dureri. problemele astea nu sunt permanente, ma dor o zi doua, ma lasa si apoi iar incep. acum, as dori sa stiu: ori e din cauzaalergiei ce-am facut, ori am si eu ceva artrita reumatologica sau dumnezeu stie? mentionez ca pana la aceasta alergie nu m-a durut decat foarte rar nesimnificativ. multumesc foarte mult

marius5099503

acum 15 ani

cel mai bine ar fi sa mergi la un medic reumatolog chiar si acolo intara unde esti plecat.nu poti lua tratament dupa ureche fara investigatii sa vezi cauza care a declansat aceasta durere. sorina 44 ani ploiesti

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau si eu URGENT un sfat,ma dor ambii genunchi cand ma ridic de pe scaun sau cand urc scarile....dureea nu tine mult,tine cateva secunde dupa care trece:((....dar asta ma jeneaza foarte mult.MAi precizez ca vara asta MAM dat Foarte mult pe bicicleta si am facut eforturi foarte MARI cand am urcat dealurile.....si de obicei in week-end eu ies cu bita....sa fie oare asta cauza...si in plus mio urc si pana la etaju 4....DECI VA ROG FRUMOS AJUTATIMA!!!PS:si articulatia de la genunchi imi pocneste cand fac geneaoflexiuni:((...astept raspuns!

Utilizator21534495743

acum 5 ani

Buna, ai reusit cu ceva tratament? si mie imi scartaie genunchiul si am 32 de ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mam operat de apenticita iar apoi mi sa unflat genunchiul stang si p***a piciorului.am vsh-ul foarte ridicat (50) si fibrinogenul la fel de mare (800).am facut un tratament de penicilina cu nurofen si aspirina dar vsh-ul si fibrinogenul nu au scazut ci din contra au crescut.ce pot face?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o fetita de 7 ani si a fost diagnosticata cu artrita cronica juvenila.daca cineva stie ca aceasta boala se poate trata naturist va rog sa-mi spuna si care este tratamentul

s.r

acum 13 ani

tratamentul este in acest stadiu dat de dr pediatru.in maj cazurilor vit d si calciu.

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Baietelul meu,are 5 ani si 4 luni,si de o saptamana se plange ca il doare genunchiul.Am fost la dr.si diagnosticul este "monoartrita netraumatica".Ce este de facut si care sunt repercursiunile?
Multumesc