Artrita genunchiului

Artrita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am un baiat de 8ani,si am aflat ca are artrita.se poate de la virsta asta.medicul care se ocupa de el ,mi-a spus sa-i dau nurofen si diclofenac-unguent
as vrea sa stiu daca e o boala care ii va afecta piciorele,si ce riscuri sunt?
va multumesc

Raspunsuri (4)

simona166117244

acum 15 ani

Buna ziua,
Mai multe despre artrita genunchiului puteti afla //sfatulmedicului.ro/articole/Reumatologie/Artrita_genunchiului_1098.html
Numai bine!

alina catalina128429

acum 15 ani

da este posibil,se poate si vindeca,dar cu diclofenac si nurofen,nu se va putea vindeca acestea doar amelioreaza durerea si peste cati va ani de zile nu va mai putea merge si se va ajunge la operatie.Cautatima

alina catalina128429

acum 15 ani

Multumesc ca mai cautat...

roxana249

acum 15 ani

buna ziua.
si eu am fetita de 4,8 ani si tot are artrita reactiva,noi ne chinuim cu boala de la 1,9 luni.de la inceput noi tot am folosit numai unguente.dar dupa cum stiu acum nu este acesta tratamentul,este cale lunga de urmat ca sa invingi boala,noi si pina acum stam la evidenta la med.reumatolog.daca vrei sa ma intrebi ceva scriemi pe [email protected]