ARTERITA

Artrita

Postata de leny_lucy cu 14 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Elena, sunt din Petrosani, va rog din suflet sa-mi raspundeti.Mama mea are 79 de ani si este internata in spital la Petrosani cu arterita,mentionez ca nu are diabet dar are tensiune mare in urma cu 12 ani a avut ischemie cerebrala,acum are degetele la piciorul drept invinetite si dureri foarte mari.Medicul ne-a spus ca are nevoie de tratament cu PRIDAX ,as vrea sa stiu cat timp trebuie facut acest tratament,mentionez ca are circulatia 0 la ambele picioare,si daca mai are efect acest tratament la circulatia 0 pe care o are acum.Multumesc.Va rog mult sa-mi dati un raspuns.

Raspunsuri (2)

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Diagnosticul de arterita este sigur? Nu este o embolie? Are fibrilatie atriala? Pridax contine de fapt alprostadil, iar in Romania circula sub denumirea de vasaprostan. Este suportat integral de Casa si tratamentul dureaza 30 zile la rand. Mentiune: este foarte util intr-un anumit stadiu al evolutiei ischemiei, dar nu poate inlocui un procedeu de revascularizare sau alte tratamente. Mai multe, pe site-ul personal, il gasiti cu o cautare pe Google cu numele meu. Sarutmainile.

leny_lucy

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns.