Arteriopatie

Artrita

Postata de lucyfer cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am 54 de ani,sunt fumator si de circa doua luni am urmatoarea problema: desi seara la culcare,nu am nimic,dimineata am piciorul stang umflat,cu dureri groaznice[nu-l pot pune in pamant] in toata p***a piciorului si a gleznei si cu degetele 3 si 4 umflate,foarte dureroase si ac***a culoarea rosie-vinetie.Durerea se intensifica la efort,scade in repaos si dispare dupa 3-4 zile si revine din ce in ce mai des.
Care este parerea D-voastra,ce credeti ca am si ce tratament sa urmez ?

Va multumesc anticipat si va doresc o zi excelenta!

Cu deosebit respect , Lucian - Bacau.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi o tromboza! In orice caz, in 2 luni nu ati fost la medic?! De urgenta mergeti la medic!!!

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 12 ani

Mergeti de urgenta la medic pt ca aveti nevoie de consult clinic plus echodopler si macar in ultimul ceas opriti fumatul.

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 12 ani

Mergeti de urgenta la medic pt ca aveti nevoie de consult clinic plus echodopler si macar in ultimul ceas opriti fumatul.

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 12 ani

Aveti nevoie urgenta de un consult de chirurgie vasculara sau in cazul in care nu dispuneti de medic cu aceasta specializare un cardiolog.Un echodopler va poate ajuta in confirmarea diagnosticului de sindrom ischemic.