antigem hla-b27

Artrita

Postata de COSTINEL195216 cu 12 ani in urma.

la ce foloseste aceasta analiza extrem de costisitoare ?

Raspunsuri (8)

Medic Epuran

acum 12 ani

Testul HLA-B27 are drept scop să stabilească dacă este prezent sau nu pe suprafaţa leucocitelor antigenul HLA-B27, întâlnit în cazul existenţei unor boli autoimune (ex: antigenul HLA-B27 este întâlnit la 90-95% din pacienţii cu spondilită ankilozantă). În anumite spitale acest test nu este aşa de costisitor, preţul fiind în jurul a 60-70 lei.

balica mihaela

acum 12 ani

cit costa aceasta analiza si unde se face

dumitru adrian

acum 10 ani

intreaba la mai multe clinici costa intre 180 si 270 lei

Mihaela Sandu

acum un an

Analiza costa Ron 270

parerea mea

acum 12 ani

La nimic, doar atunci cand cineva are un diagnostic incert poate ajuta la clarificare, alaturi de celelalte analize si investigatii.

adrian

acum 10 ani

cred ca ai dreptate

alexandru 25 A

acum 12 ani

sunt detinator de hla-b27 de 4 ani, iau tratament cu antiinflamatorii dar durerile nu ma lasa, numai ca daca fac miscare sunt mai bine.

hh

acum 9 ani

60 lei nu mi se pare EXTREM! la INHT Bucuresti