Anakinra

Artrita

Postata de ttamangoo cu 12 ani in urma.

Medicamentul ANAKINRA este compensat in Romania, daca nu este cumpensat (cca. 40$ fiola) ce trebuie facut sa fie compensat, cum se poate procura medicamentul Anakinra in Romania.

Raspunsuri (2)

ina

acum 12 ani

Daca acesta este pe lista de compensate poate fi achizitionat din farmacii cu o reteta de la medicul de familie. Dca nu se poate gasi un inlocuitor care este compensat.

Discutati cu medicul de familie si aflati daca se compenseaza

cristina

acum 11 ani

medicamentul nu este compensat (noi il folosim de aproximativ 1.5 ani si il aducem din Germania. Presupun ca nu va fi compensat foarte curand. Ca si inlocuitor pe cale de a fi introduc in nomenclator se regaseste Tocilizumab. Succes si multa santate!