Am dureri foare mari de genunchii si coloana

Artrita

Postata de gabytza6990 cu 12 ani in urma.

Buna Seara am 21 de ani si cred ca mai bine de jumatate de an ma confrunt cu dureri groaznice de genunchi si coloana...cand fac miscare uneori mi se blocheaza si nu pot sa mai merg,daca stau prea mult pe scaun ma doare spatele seara cand ma bag la somn parca simt o caldura foarte puternica asupra genunchilor...am facut ceva analize inflamtorii cum ar fi,factoru reumatoid,fibrinogenu,aslo,vsh,proteina c reactiva...toate au iesit intre valorile normale doar aslo a iesit foarte mare,359,842,prima analiza si lam repetat si a iesit 349,762...nustiu ce ar putea fi dar ma doare zi de zi si din ce in ce mai tare...va rog mult daca imi puteti da un sfat...cu mult respect Gabriela Stancu....

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

aceste analize le-ati facut sub indrumarea unui medic sau la un laborator particular? ati mai facut si alte analize pana acum dupa ce ati descoperit aslo marit? cum ar fi un exudat faringian? sau sa urmati tratament cu moldamin?
aslo poate fi marit si in mod normal la un anumit procent din pop**atie, la purtatorii sanatosi de streptococ, sau poate fi marit in cadrul unei infectii streptococice, responsabile de aceste manifestari reumatice.

gabytza6990

acum 12 ani

buna ziua aceste analize mi sau indrumut de catre medicu de familie,intreadevar leam facut in particular dar sub indrumarea doctorului,nu am mai facut nici -un fel de analiza dupa ce am descoperit aslo marit,,,nu nu mi sa recomandat sa fac exudat farugian...mar ajuta daca la s face?nu am primit nici -un fel de tratament nici macar pt ameliorarea durerii...si aceste infectii streptococice cum aflu?ce analize trebuie sa fac?si la ce medic trebuie sa ma duc?va multumesc pentru raspuns....o zi buna la revedere ...cu respect gabriela

susana

acum 8 ani

Mă numesc susana am 43 de ani va rog f frumos cu un sfat sa ma ajutați de vreo 10 ani simt o slăbiciune în jurul genunchilor nu pot să lucrez stins în picioare când stau de vorbă cu cineva deja ma simț slabita și repede trbue să stau jos am fost la doctor miam făcut analize în singe la git ecogr mia aflat reumatoid streptococ mia scris fleximobil și antibiotic ptr strepto în iunie 2015 am luat acest tratmnt pîna atu nci cu vitam injecții și creme eu lucrez pe scaun dar din ce în ce starea se agravea,ma dor cand merg și 200 de metri nu mai am putere sa merg în pat trb să stau acum ceva crema rosie de la Alo VerA folosesc dar zadar va rog ajutat unde sau cum sa încep am mai încercat la o doctorita si mia zis ca nu am la oase nimica dar eu bicicletă folosesc deja nu prea folosesc picioarele în sat sau dacai de plecat undeva nu stiu cum să încep si am înca 2 fetițe de crescut va multumesc frumos si va rog datim un sfat