test

Arta de a fi parinte

Postata de b_deea cu 13 ani in urma.

testul de sarcina il pot face desi am aceasta scurgere?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Trebuia sa scrii tot acolo, ca sa stie lumea despre ce e vorba. Testul de sarcina se face cu cateva picaturi de urina. Deci sigur ca il poti face, nu are legatura cu scurgerea.

Iuli

acum 13 ani

Si daca nu vreti un copil, de ce nu va protejati?

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Unde scrie ca nu vor un copil...? :P
Deea, se poate face testul de sarcina din urina la minim 5 zile de la contactul sexual la care banuiesti ca ai ramas insarcinata (daca a avut loc in perioada de ovulatie, mai ales). Solicita la farmacie un astfel de test, mai rapid. O alta varianta, daca ai o scurgere abundenta sau sangerare si presupui ca acestea ar influenta testul de sarcina poti face analiza din sange (betahcg) care iti va spune, tot atat de rapid si cu mare precizie daca esti sau nu insarcinata.

Iuli

acum 13 ani

In celalalt mesaj. Are 20 de ani si a facut sex neprotejat cu prietenul dar "nu a terminat inauntru". Concluziile le tragi singura.

b_deea

acum 13 ani

Ai dreptate andreea. nu am specificat faptul ca nu ne dorim copii.nu stiu de ce s-a inteles asa. testul de sarcina l-am facut si a iesit negativ. l-am facut dimineata. stiu ca este recomandat ca testele de sarcina sa se faca la prime urina. eu l-am facut la doua.acest lucru poate influenta rezultatul testului?multumesc!

b_deea

acum 13 ani

iuli, eu am scris despre pb mea pt a primi sfaturi,pt a gasi o solutie. Nu pt a primi analiza de text sau intrebari de genu "Si daca nu vreti un copil, de ce nu va protejati?". E pb noastra de ce nu ne-am protejat. eu caut o solutie cat mai avantajoasa pt mine si prietenul meu.caut raspunsuri nu intrebari!!!