sos bubite rosii

Arta de a fi parinte

Postata de cocolino83 cu 12 ani in urma.

buna ziua.am si eu o problema cu fetita mea.de cand avea 3 luni ii ies bubite rosii pe piele..la inceput eram pete rosii pe tot corpul iar dupa tratament treceau...in schim acum a facut de cateva zile bubite rosii pe manute fata si picioare fara lichid in ele nu supureaza doctorul ne-a spus ca este o alergie mai urata dar mie imi este frica sa nu fie altceva mai grav anea- dat advantan milk crema si aerius tin sa precizez ca fetita are 10 luni jumate.ce parere aveti?este intradevar o alergie sau trebuie sa mergem mai departe si daca da unde?noi suntem din buzau

Raspunsuri (1)

angelica81

acum 12 ani

mergeti la alergolog,nu-i de glumit cu alergiile,aceeasi problema am avut cu fetita si am descoperit ca e alergica la lactoalbumina,deci i s-a dat dieta fara aceasta proteina