Somnul in primele trei luni de viata

Arta de a fi parinte

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

buna!am un baietel de 5 saptamani si doarme cu noi in pat.la inceput am crezut ca nu ii place salteaua din patutul lui,sau e prea tare,dar am schimbat-o si degeaba.plange incontinuu daca il lasam in patut ca ti se rupe sufletul.ce ma sfatuiti sa fac?ptr. ca nici nu as vrea sa se invete sa doarma cu noi.va rog ajutati-ma.multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

balan199667

acum 15 ani

e normal la aceasta varsta,dar incetul cu incetul invata-ti puiul sa doarma singur cu ajutorul PLANSULUI CONTROLAT,adica il lasi sa planga 2 minute,il iei in brate,iar,si iar,si cu timpul cresti cu cate un minut doza de plans.La mine a dat roade.ATENTIE!NU abuza cu plansul!poate faca hernie ombilicala,deci multa bafta si RABDARE!

vlad26

acum 15 ani

Poate avea colici micutul sau se simtea inconfortabil. Oricum, la acea varsta inca nu exista rasfat, deci poti sa-l iei in brate sa-l linistesti.

doinitza

acum 14 ani

La 5 saptamini bebelusi hraniti la san fac colici deci, iti recomand infacol (se gaseste si la noi in farmacii din decembrie)si pune patutul bebelusului langa patul tau in asa fel incat sa-l poti tine de mana. Succes!

Utilizator11596288807

acum 3 ani

Buna ziua am o fetita de 3 luni de o saptamana puiul meu are doar 2 scaune la zi, inainte avea mai multe. Imi puteti da in sfat va rog. Multumesc sa aveti o zi buna