remediu f bun tuse umeda?

Arta de a fi parinte

Postata de emma13 cu 13 ani in urma.

Buna
Am nevoie de un remediu bun si rapid pentru tuse umeda. Am mai incercat ceaiuri sialte metode naturiste si sunt ok, dar dureaza mult pana isi fac efectul. As vrea sa imi treaca repede ca sa nu o expun prea mult pe micuta mea.
Asadar, ce folositi?
Multumesc

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Pt tuse productiva incearca cu ACC. La mine a functionat f bine si f repede.

Carpe Diem

acum 13 ani

ACC e foarte bun si hexoralete N spray sau pastile

Medic Epuran

acum 13 ani

Remediul depinde în primul rând de cauză - eliminarea cauzei (dacă se poate). Altfel o bună hidratare şi un fluidificant de secreţii (Erdomed, Acetilcisteină) sau un antiinflamator (Eurespal) pot fi de ajutor

lexami

acum 13 ani

Apa calda cu sare la picioruse, miere cu 20-30 de picaturi de propolis zilnic, sirop de nalba, cimbru si propolis de la naturisti. Odihna si apa multa. Sanatate!

emma13

acum 13 ani

Multumesc mult! Am intrebat medicul de ACC si mi-a recomandat Fluimucil 600- mi-a zis ca e cam acelasi lucru doar ca mai nou si se pare- mai eficient. Am luat o pastila efervescenta/zi si mi-a trecut f repede
Sanatate si voua!

Francisca

acum 11 ani

Buna, stiu ca nu mai este de actualitate intrebarea, dar poate va ajuta sa stiti ce am gasit eu. In Ianuarie baiatul meu, elev de liceu a facut febra 40 grade. Eram disperata, am mers la piata sa iau catina, macese si alte produse ce contin Vit. C. Domnul de la catina, cand a auzit de ce cumpar ma sfatuit sa cumpar un produs 100% naturist. L-am ascultat si nu regret, cu numai 6 capsule, luate cate 2 odata, baiatul meu a doua zi dimineata nu a mai avut nimic, nimic. Capsulele le-am procurat de la un șaman vindecator. asta este nr. de tel. primit de la omul din piata, care m-ia salvat baiatul. (0722661423)Sunati si intrebati daca are leac pentru afectiunea sau boala voastra. Cand am mers acolo am vazut si alte cazuri destul de grave, insa oamenii erau fericiti, si ziceau ca sunt foarte multumiti, și eu asemenea ma numar printre ei.
Multa sanatate tuturor!

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Ti-as recomanda inhalatii cu sirop ***. baga 10-15 picaturi in vasul pt solutii al nebuliserului si fa 2-3 ture cite 10-15 minute. Poti sa iti inviti si copii daca simti ca incepe o tuse, rau n-o sa le faca ca e pe baza d eplante. Sanatate!