Pot ramane insarcinata?

Arta de a fi parinte

Postata de nickcami cu 12 ani in urma.

Buna seara!Am sterilet mirena si vreau sa-l scot pentru ca ne dorim un al doilea copil!La cat timp pot ramane insarcinata dupa ce il scot?Exista posibilitatea de nu mai putea face copii din cauza acestui sterilet?Multumesc,o seara buna va doresc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

DIU (dispozitivul intrauterin) este o metoda de contraceptie reversibila, indicata femeilor care au nascut cel putin un copil. Va trebui sa efectuati un consult ginecologic pentru extragerea dispozitivului intrauterin.

Șerban florina

acum 9 luni

Vrea să știu la cat timp poți să rămâi însărcinată după îndepărtarea steriletul și cum poți rămâne însărcinată