ejaculare

Arta de a fi parinte

Postata de b_deea cu 13 ani in urma.

Lichidul dinainte de ajaculare de la primul contact sexual contine spermatozoizi?

Raspunsuri (2)

floryny

acum 13 ani

Da, poate contine o cantitate de spermatozoizi.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Asa cum e produs, lichidul spermatic sau preejaculator, nu contine spermatozoizi. Insa, pe traseul sau (canalul ejaculator) poate intalni spermatozoizi, daca ultima ejaculare a fost mai devreme de 2 zile (doua zile este durata de viata a spermatozoizilor dupa o ejaculare. Cand timpul dintre ejaculari este redus lichidul preejaculator poate contine spermatozoizi viabili.