E posibil?

Arta de a fi parinte

Postata de nickcami cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Pe data de 1decembrie am scos steriletul Mirena pe care-l aveam de 9 luni iar in aceaiasi zi am avut contact sexual neprotejat sotul meu ejaculand inauntru,la fel am avut si in urmatoarele zile iar pe data de 4 decembrie dupa un contact sexual neprotejat la un interval de cateva ora am avut niste scurgeri de sange crezand ca e ciclu insa dupa nu a mai curs deloc nici in zilele urmatoare!In luna noembrie ciclul l-am avut pe data de 15 sau 16 nu mai stiu exact!intrebarea mea este:este posibil sa fi ramas insarcinata din primele zile de cand am scos steriletul?astept pareri!

Raspunsuri (3)

nickcami

acum 12 ani

Nu-mi raspunde nimeni?

nickcami

acum 12 ani

Va rog raspundeti-mi,nu ocoliti intrebarea mea!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest tip de dispozitiv intrauterin va elibera o cantitate dozata de hormoni timp de 24 ore. in momentul intreruperii utilizarii este necesara o supraveghere 3 luni cat si utilizarea unor metode de contraceptie in aceste 3 luni (de bariera ca diafragma, prezervativ, ovulul vaginal etc).