Despre crestere.

Arta de a fi parinte

Postata de MembruMobileApp303491 cu 8 ani in urma.

Bună! Am o fetiță de 12 ani si 7 luni ,si are inaltimea 1,61 ,si greutatea 52 kg.
Ce ziceti e normal?

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua ,greutatea ideală pentru vârsta 12 ani 7 luni este 32.88-58.75 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 20.1. Pentru mai multe detalii si sfaturi pentru o dieta echilibrata personalizata va recomand sa consultati un nutritionist.