buna ziua

Arta de a fi parinte

Postata de MIRELAMIRE26 cu 12 ani in urma.

am un baietel de 2 anisori ,si am observat k are un nodulet pe gat..cam cat o aluna,se observa atunci cand isi intoarce privirea..ce este de fapt,de la ce,ce se poate face..va multumesc mult..

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic precis poate fi stabilit doar în urma unui examen clinic pentru evidenţierea consistenţei (de consistenţă moale sau tare), mobilităţii pe planurile subjacente (mobil sau imobil), culorii (de culoarea pielii, de culoare roşie, neagră, etc.). Ar putea fi vorba fie de un lipom, de un chist, un nev pigmentar sau o keratoză seboreică (formaţiune tumorală benignă)