buna seara

Arta de a fi parinte

Postata de mikafefe cu 12 ani in urma.

Buna seara , suntem un cuplu din zona munteniei care isi doreste sa devina PARINTI (eu am 34 el 42 ) .Ne confruntam cu o problema din partea lui- are Astenospermie (plus ca i s-a depistat un varicocel mic care ar fi indicat sa-l opereze dar nu vrea prietenul) .Se poate deveni parinti ca print-o binune si fara operatie , sau ce ne sfatuiti ?
Cu respect Fele

Raspunsuri (1)

Miha

acum 10 ani

Daca nu vrea sa se opereze, poate sa faca embolizare (sau scleroterapie). Asta daca ii e frica de bisturiu. Stiu ca dupa operatie multi barbati au ramas cu durere, dar in cazul embolizarii, nu apare deloc. Si e doar o intepatura, asa ca...
Succes!