bubite rosii

Arta de a fi parinte

Postata de membru212432 cu 12 ani in urma.

ambubite rosii si ma maninca

Raspunsuri (4)

xNutzu

acum 12 ani

Buna seara. Ca sa ne dam macar cu parerea despre afectiunea ta , trebuie sa mentionezi unde sunt bubitele tale , si cat de multe sunt.
Daca ai multe pe tot corpul , poate fi pojar sau varsat de vant .

Andra55121856

acum 12 ani

Este posibil sa ai varicela. Ai si febra? Nu e obligatoriu sa ai multe bubite. Da un search pe Google - imagini, dupa varicela si .... vezi daca seamana cu ce pe acolo. Nu prea ai cum sa o confunzi. Totusi, iti recomand sa mergi la doctor si sa NU le scarpini! Daca ai febra ia paracetamol sau algocalmin (NU aspirina)!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine de precizat localizarea leziunilor (bubitelor) si a altor fenomene de insotire (alte probleme). Se poate încerca folosirea de alcool mentolat, nu de unguente pe baza de antibiotice sau alte creme sau talc.

marga422

acum 10 ani

Am si eu la fel niste bubite rosii care ma mananca ingrozitor,in special noaptea,acestea sunt plasate pe abdomen,picioare,in special de la genunchi in sus si ka subrat,si de o saptamana am 2 pe penis si 8pe testicule,mentionez ca acestea sunt ca niste boabe de soia