branzica calcica

Arta de a fi parinte

Postata de Bexi cu 12 ani in urma.

buna, va rog sa imi spuneti cum se prepara branzica calcica, eu fac de ani de zile branza in casa dar din lapte prins de cateva zile, fara calciu. care e raportul? cat calciu pun la cati litri de lapte? multumesc

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Scrie pe Google ''''''''branza calcica'''''''' si gasesti informatii, sfaturi de la alte mamici, retete.... Sunt mai multe retete din cate vad. In unele scri 1 tableta calciu/la 100g, in altele mai putine. Gasesti si modul de preparare care-i asemanator prepararii casului. Succes.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului