Ajuta-ma sa fiu copil cuminte!

Arta de a fi parinte

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua,

Sunt mamica unei fetite de 4 ani careia i s-a recomandat o operatie de "coalescenta labiilor mici".

Va rog sa-mi spuneti unde se fac astfel de operatii, inclusiv clinici particulare?
Cui trebuie sa ma adresez-chirurgului sau ginecologului?

Multumesc frumos

Doina

Raspunsuri (6)

Elena991510

acum 15 ani

 stiu la la iasi la clinica omni, se fac operatii de genul asta, dar cred ca orice chirurg poate sa va ajute.
multa sanatate !

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa ma ajutati am o fetita de 3 ani si de la varsta de 7 luni a facut o bronsiolita si de atunci este racita tot timpul si atunci cand este racita haraie in piept a fost diagnosticata cu wizzing recurent sa ma scuzatii dac nu am scris corect am facut tratament cu singulair timp de un an dupa aceea mia recomandat un aparat volumatic care am facut tratament doua luni de zile asvrea sa cer si parerea unui alt medic dar nu stiu unde sa ma mai duc dac ati putea sa ma ajutati va multumesc

Florina16

acum 15 ani

buna ,si eu am fost in aceeasi situatie cu fetita mea.i-am facut un test de alergie unde s-a constatat ca e alergica la praf .am eliminat pernele de pene ,si jucariile de plus si fac curat doar in lipsa ei.pe langa toate acestea ii dau vitamine si echinaceea ca sa ii ridic imunitatea in sezonul rece.sanatate multa va doresc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o fetita de 3 ani,am alaptat-o pana la 9 luni,am inceput diversificarea alimentara la 3-4 luni prin inlocuirea unei mese de lapte cu suc de fructe apoi pireu de fructemla 6 luni carne.etc pana la 1 an am avut copilul ideal....de atunci prefera numai cereale cu lapte ,la mic dejun,pranz si cina daca s-ar putea....
felul 2 la pranz nu l-a mancat niciodata,carne e eveniment cand gusta si atunci sub forma de carne tocata(perisoare)fff rar piept de pui fiert in supa.peste nicigand sau vitel
nu a mancat niciodata pizza,sunca,rosii,snitel...etc
ce s-ar putea face?
acum e in convalescenta dupa o viroza(prima viroza acuma la 3 ani)care s-a lasat cu 1 sapt de infometare,nici cereale nu a mai mancat,si a pierdut 1kg.deci are 92cm si aproape 12kg
ce s-ar putea face?mai exista asa copii reticenti la mancare gatita?fara vointa de a gusta macar?
multumesc

Liana

acum 12 ani

IIn primul rand trebuie sa ajungeti la ginecologie infantila si se poate rezolva pe loc,fara anestezie . Fetita mea a facut infectii urinare repetate de la 7 luni la un an, pana au descoperit cauza.A urmat o operatie care nu-si avea rostul, anestezie generala, dar a trecut. Trei ani fara probleme,apoi iar infectii repetate,din pacate nu mi-am dat seama ca labiile se pot lipi iar, nu mi-a spus nici macar chirurgul,noroc ca am citit pe net din disperare... Am fost cu ea la gine de copii si le-a ttas usor, nici pis nu a zis. Deci, sunt sigura ca daca mergeam la chirurgie o operau din nou. Aveti mare grija sa o verificati zilnic si sa nu lasati deloc sa se uneasca intre ele,sa ungeti cu crema de galbenele,fiind hidratanta si ....succes!

david

acum 12 ani

sa te adresezi si la un medic chirug si la un medic ginecologului
eu iti recomand un doctor bun de la blaj dr balint ionel