Cu ce se trateazăarsuriledegradulII?

Arsuri externe

Postata de Nicolae Urian cu 11 luni in urma.

Am arsuri de gradul II pe piciorul stâng

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic sau sa mergeti la departamentul de urgenta pentru a va evalua extinderea arsurii si a va stabili cel mai bun tratament in functie de severitatea acesteia.

Va recomandam sa va programati la un medic chirurg plastician: https://www.clickmed.ro/medic/chirurgie-plastica

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tipuri-de-arsuri-si-tratamentul-lor_19256