Am o arsura,o pot trata acasa?

Arsuri externe

Postata de Andreea Miruna cu un an in urma.

Arsura este de cateva zile deja,cu lungime de 5 cm si latime 1cm,asupra ei sangele s a intarit,pielea din jurul ei e putin ridicata si rosie,arsura este in urma caderii de silicon incins pe piele,s a format o bășica care a fost sparta imediat dupa. Cu ce o ingrijesc acasa sa nu se infecteze,ma mai poate ajuta un medic dupa atata timp? (5zile de la arsura)imediat dupa suprafata era galbuie si in mijloc cateva puncte rosii,

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tipuri-de-arsuri-si-tratamentul-lor_19256