CCord cu rectitudinea arcului mijlociu stang,interstitiu pulmonar accentuat intrahilar bilateral?

Aritmie

Postata de Utilizator11645169007 cu 2 ani in urma.

Buna ziua,am 22 de ani si sufar de astm bronsic,am fost foarte racita in ultimul timp si am hotarat sa.mi fac o radiografie pulmonara,rezultatul este: interstitiu accentuat intrahilar bilateral,pleura libera,cord cu rectitudinea arcului mijlociu stang? Ceea ce vreau sa va intreb,este normal cordul? Sunt foarte speriata,am facut EKG care a iesit normal,tensiunea este in jur de 13-14 cu 8-9,si simt o amorteala in spatele plamanului stang,senzatie care nu stiu daca are legatura dar o mentionez,am si cateva kg in plus.Va rog din suflet sa ma lamuriti cu un raspuns,abia peste cateva saptamani am gasit un pneumolog.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Astmul-bronsic/astmul-bronsic_501