Aritmie extrasistolica supraventriculara. Tahicardie sinusala simptomatica?

Aritmie

Postata de Utilizator21614700773 cu 3 ani in urma.

Buna ziua , numele meu este george , si de cateva luni am extrasistole , pentru care am primit nebilet jumattae de capsula pe zi ,si 2 pastile de kardiolin , am 33 de ani , 1,74 cm , 104 kg , fumator de tigara electronica, am purtat 24 de ore holter ekg , in care au iesit 1505 aritmi supraventriculare , si 9 aritmi ventriculare , diagnostic de Aritmie extrasistolica supraventriculara,Tahicardie sinusala simptomatica, ce crede ti , in viitor se vor inmulti aritmiele, si daca 1505 pe zi sunt multe ?

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/tulburari-de-ritm-cardiac-aritmii-cardiace_150

Utilizator11631787141

acum 2 ani

Salutare .

Si eu ma confrunt cu asa ceva .. in decembrie anu trecut mi au iesit 12.000 din care 2000 ventriculare .. din noiembrie 2020 si pana februarie2021 .. le am avut zi de zi .. dupa care m au lasat pana pe 21 iunie 2021.. cand mi au aparut si ma tine si ma rupe psihic .. .
Cu tratamentul pe care il iei .. te simti mai bine .. simti vri o diferenta .. sau totu este la fel ? Daca e ..putem vb pe facebook .. Tifir George .. poza de profil eu cu sotia .. in traditional inbracati .. zi buna

Alexandru2502

acum un an

Salutare, ai reusit sa scapi de ele? Adica ma dispera psihic aceste extrasistole, iar analizele sunt toate bune, incepand de la ekg la ecografie dopler, analize de sange, plamani. Le am mai ales daca stau in fund pe scaun, daca fac sport, merg sau fac orice fel de efort, dispar sau nu le mai simt aprope deloc.