Durere la inima si senzație de sufocare?

Apnee Boli de inima

Postata de Utilizator11579125724 cu 4 ani in urma.

Bună , de ceva timp mă confrunt cu niște stări nasoale , totul a inceput cu o durere in brațul stâng care radia in tot brațul apoi durere sub sânul stâng si ma simt foarte slabita simt ca cad din picioare cateodata.Am fost la un medic cardiolog care mi-a spus că am o valvă care se inchide brusc , apoi după 2 luni de tratament cu magnerot si concor cor am inceput sa am durere si in piept , apoi sa agravat situatia pentru ca de ceva timp respir greu am senzatia ca ma sufoc , ca nu am destul aer mereu am senzatia ca trebuie sa ies la aer curat sa pot respira . In luna noiembrie mi-am facut si o serie de analize care au iesit relativ bune inafara de VHS si corpii certonici . Cateodata mi se face rau si incep sa tremur foarte tare si simt că nu mai am aer . Dacă puteti sa ma ajutati cu un sfat as aprecia foarte mult sau sa ma sfatuiti sau poate sunt persoane care au trecut prin aceste stari si ma pot ajuta si pe mine , va multumesc anticipat !

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1501339205

acum 4 ani

Plimbari relaxante in aer curat si natura, sport usor, multe vitamine (fructe, legume crude sau proaspat stoarse) zilnic. Lapte cu miere pentru calmare, si liniste si somn. Multa sanatate va doresc! Si sa fiti iubita de cei dragi!

Utilizator11579125724

acum 4 ani

Vă mulțumesc din suflet pentru acest sfat ! Vă doresc asemenea multă sănătate si iubire !