Apnee in somn, atac de panica sau ce anume?

Apnee in somn

Postata de Loredana cu un an in urma.

Buna ziua! Ma numesc loredana, am 18 ani si adesea ma trezesc foarte panicata din somn, respirand greu de parca nu as avea aer. Dureaza cateva secunde sa ma calmez, dupa care tresar de multe ori desi sunt treaza si nu simt ca adorm. Nu inteleg nici de ce tresar asa de des inainte sa adorm(ca sa fie clar, chiar nu adorm, sunt 100% treaza si tot tresar) si nici nu inteleg de ce ma trezesc asa agitata, desi nu visez uneori nimic rau. Uneori ma mai aud tipand prin somn, dupa care urmeaza momentele de panica mentionate mai sus

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127