zona pelvis umflata

Apendicita

Postata de saphir cu 11 ani in urma.

Fiul meu a fost operat de apendicita. La 5 zile de la operatie, ne-am intors cu el la spital, deoarece acuza dureri si facea febra. S-a constata ca organismul a respins firele. A mai stat 4 zile in spital. L-am externat si totul este in regula... dar zona pelvisului, este umflata. Este normal??

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Va reveni la normal, este din cauza aerului insuflat in abdoment, la inceputul operatiei.