va rog sa-mi rasp !

Apendicita

Postata de de3a0211 cu 13 ani in urma.

ma doare in partea dreapta a abdomenului .....langa buric ...am stari de voma ..nu pot sa mananc ca mi se face greatza..ametesc..nu mai am aceeasi energie iar cand fac efort durerea se accentueaza si se duce spre coaste in partea dreapta..ce poate fi /?apendicele?
va rog sami rasp cat mai repede >! multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună seara,
Simptomatologia nu pledează pentru apendicită . Mergeţi să fiţi examinat clinic local si faceţi un examen copro-parazitologic ,în special pentru lamblii (giardia intestinalis)
Sănătate Dr. Emil Otesteanu

laurita

acum 13 ani

in regiunea buricului poti sa ai hernie sau poti sa ai apendicita