urgent va rog

Apendicita

Postata de membru226583 cu 11 ani in urma.

am o durere de cam 2 saptamani in partea dreapta a abdomenului si banuiesc ca este vb de apendicita dar ma doare si picioru drept imi amorteste ...repet ma ia durerea ma lasa sunt ca niste contractii dar cred ca daca era vb sg de apendicita insemna sa nu rezist de durere...ce sa fac va rog... am postat la medicul online si imi aparre direct in fata un chenar in care imi zice sa merg la doctor urgent si nu vreau sa merg nu imi palce nu aplelez la doctor decat la durere insuportabila.va rog spune ce stiti

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un medic chirurg!! Uneori durerile insuportabile pot ascunde complicatii greu de rezolvat, daca adresarea la medic este intarziata.
Durerile pot fi generate de o inflamatie a apendicelui ,de afectiuni genitourinare, afectiuni musculoscheletale, intestinale, etc. De aceea, este bine sa fiti evaluat de catre un medic.

Ilinca

acum 11 ani

Acum e o situatie in care trebuie sa mergeti urgent la medic. Faceti o ecografie macar sa vedeti despre ce e vorba. Nu tratati cu superficialitatea pentru ca s-ar putea sa regretati!