umflatura partea dreapta zona iliaca

Apendicita

Postata de mad0303 cu 14 ani in urma.

buna seara!de cateva luni am o inflamatie in partea dreapta,in dreptul ovarelor,o umflatura de 10-12cm.cam tot de atunci sufar de constipatie si am observat ca daca am tranzit umflatura dispare,aparand iar dupa 2-3 zile.imi puteti spune la ce medic ar trebui sa ma prezint si cam ce ar putea fi?va multumesc, multa sanatate!

Raspunsuri (2)

elena

acum 14 ani

Mergi la medicul de familie si el te va indruma spre alt dr. S-ar putea sa te trimita la boli interne. Cred ca ai hernie, dupa descriere. Eu nu sunt medic, dar tatal meu are hernie si ii apare pe burta o umflatura. Incearca sa combati constipatia prin alimentatie adecvata. Sanatate

luma

acum 14 ani

Problema grava cu constipatia asta, eu sufar de 20 de ani. Am inceput tratament naturist.