suspect de apendicita

Apendicita

Postata de sergiu29 cu 11 ani in urma.

buna ziua de cateva zile ma cofund cu un disconfort abdominal si intepaturi de deasupra de buric si cand ma apas pe burat am asa un disconfort pe partea dreapta si dureri de spate arsuri pe gat si cel mai rau seara trec intro stare de furnicaturi caldura foarte mara in corp si transpir foarte tare ma tine un minut dupaia iara revine si tot asa,am inpresia ca imi vine sa urinez dar foarte putin si cand merg sa urinez dureaza foarte mult si presiunea jetului a scazut

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Din descriere, pare a fi o colica renala ( atunci cand migreaza pietricele de la nivelul rinichiului). Este bine sa consultati un medic internist, sa efectuati o ecografie abdominala , un buletin de analize si un sumar de urina.

sergiu29

acum 11 ani

buna ziua de cateva zile ma cofund cu un disconfort abdominal si intepaturi de deasupra de buric si cand ma apas pe burat am asa un disconfort pe partea dreapta si dureri de spate arsuri pe gat si cel mai rau seara trec intro stare de furnicaturi caldura foarte mara in corp si transpir foarte tare ma tine un minut dupaia iara revine si tot asa,am inpresia ca imi vine sa urinez dar foarte putin si cand merg sa urinez dureaza foarte mult si presiunea jetului a scazut