Statul la soare dupa apendicita

Apendicita

Postata de Lorelay1234 cu 10 ani in urma.

buna ziua! am fost operata de apendicita in urma cu o saptamana. As vrea sa stiu daca am voie sa stau la soare si/sau daca trebuie sa imi acopar operatia in timpul acesta. Multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Dr. Victor Radu

acum 10 ani

Din punct de vedere al operaţiei de apendicita statul la soare nu are nici o importanță. Dar din punct de vedere estetic este contraindicat datorită faptului că cicatricea se va pigmenta si va fi mai vizibilă. Este recomandat sa folosiți crema cu factor de protecție solară 50.

Lorelay1234

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns !

0mxg0twJNwP

acum 10 ani

sven spune:bine ca esti tu destept si iti paterszi comentariile pe facebook.. eventual fa si po twitter un follow cu comentarii.. ce naiba, e asa de greu de inteles ca la un blog conteaza foarte mult si comentariile?! ca d-aia e blog!

daniela

acum 10 ani

Buna ziua, maine fac 3 saptamani de cand sunt operata de apendicita si vroiam sa ma conving ca am voie sa fac plaja...operatia e facuta clasic dar e foarte jos si e acoperita de slip iar de 2 zile mi s-a intarit operatia,e la fel ca un nod dar nu ma doare...ar fi vreo problema daca ma expun la soare?