Stari de greata, voma, ameteli

Apendicita Greata varsaturi

Postata de Anisoara2 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Ma numesc Anisoara si am si eu o intrebare. Eu si cu sotul meu ne straduim de ceva vreme pt un fratior/surioara pt fiica noastra. Luna aceasta am avut stari de greata, voma si ameteli si cu toate ca testele sunt negative si menstruatia a venit 2 zile in loc de 4-5, starile acestea de oboseala, ameteli si greturi nu iau sfarsit. Ce pot face? Am o programare la ginecolog (pt durerile de nesuportat din timpul menstruatiei) dar credeti ca problema mea e de aceasta natura sau trebuie sa merg iar la medicul de fam si sa vedem unde ma v-a trimite?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă simptomatologia descrisă nu este cauzată de vreo afecţiune în sfera genitală (care poate fi identificată prin consult ginecologic), recomand consultul unui medic internist care în urma unui consult fizic şi prin efectuarea unor analize va putea stabili un diagnostic şi un tratament sau va face trimitere către altă specialitate

Adriana-Cosmina

acum 10 ani

Buna ziua,am si eu o intrebare.Azi mi a venit stopul..dar de fiecare data cand imi vine am dureri groznice si nu prea imi vine regulat.Intretin relatii sexule cu logodnicul meu..,tot timpul facem protejat si niciodata nu sa intamplat sa se sparga prezervativul sau ceva de genul.Luna asta cand mi a venit stopu aveam stari de greata,ameteli,dureri mari de spate si de burta...si nu am pofta de mancare.Ce sfat imi dati?ce pot sa fac sa nu mai am dureri de burta si de spate?
Ce credeti ca pot sa fac?

anonim

acum 9 ani

Buna ziua...am avut contact sexual protejat cu prietenul meu totul a cost corect realizat..prezervatilele nu au cost sparte ..mi-a venit menstruatia la 7 zile dupa ..mi-a tinut 2 zile jumatate si nu a curs mult ca deobicei...tin as mentionez ca sunt intr-o perioada stresanta.. i-au biseptol pentru infective urinara si ma doare puternic capul de 3 saptamani. Va multumesc, va rog sa-mi raspundeti.

MembruMobileApp1487137931

acum 7 ani

Buna! chiar daca au trecut multi ani sper sa imi raspunzi. Pana la urma ce ai avut? am si eu acum aceste simptome... ciclu scazut cantitatic, ameteli, dureri de cap ff mari