Stări de voma după operația de apendicita?

Apendicita

Postata de Melania cu 3 ani in urma.

Buna ziua, acum 3 zile am avut operația de apendicita, diagnosticul in termeni medicali nu îl știu deoarece nu am la îndemâna fisa, dar știu ca am avut peretele perforat, iar acea apendicita urma sau deja dăduse in peritonita. Ca urmare a operației, m am refăcut destul de bine, m am putut ridica din pat încă din prima zi, iar după doua zile de la operație, am fost externată din spital. Am observat ca durerile ce apar in momentul in care ma ridic din pat sau merg s-au diminuat, însă problema care ma îngrijorează este ca încă de când am ieșit din operație, am tot avut stări de voma, in special dimineața și seara. Azi mi-am luat pastilele(Antibioticele) iar la o ora am vomitat, neputând sa ma abțin. Pana la vizita cu doctorul, care este in doua zile, mi-as dori sa pot afla măcar dacă este ceva normal sau dacă pot lua vreun medicament care sa ma ajute. Va mulțumesc !

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/semne-si-simptome-de-infectie-dupa-o-interventie-chirurgicala_9137

Georgiana

acum un an

Buna ziua am si eu o intrebare fratele meu a fost operat pe data de 19 este normal ca dupa operatie sa aibe stari de voma si tuse ?