scaun "creion"

Apendicita

Postata de ionut270899 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Ieri cand am venit de la scoala, am mers la baie si am observat ca scaunul este subtire (creion). Nu am dat importanta . Astazi e la fel . Cand apas in zona stomacului ,ma doare ,.ce sa fac ? Am 14 ani si sunt speriat .mi-e frica sa nu am cancer.

Raspunsuri (2)

Oana Rebenciuc

acum 10 ani

Doamne, copilas prea mult te uiti la TV. Este posibil sa ai paraziti intestinali. Vb cu parintii tai si recomanda-le sa iti faca un examen coproparazitologic. Daca nu, este bine sa ii convingi sa faceti toti o detoxifiere si deparazitare a organismului cu tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare. Este important sa faca si ei o deparazitare ca altfel te poti reinfecta foarte usor cu paraziti.

Victoras

acum 10 ani

Nu,in niciun caz nu e vorba de cancer.Urmareste evolutia durerilor din zona stomacului.Daca ai facut doar o indigestie,va trece.Daca nu, e f. posibil sa ai un helicobacter,o fiere inflamata,etc. In niciun caz sa nu lasi nesupravegeata durerea si daca persista,fuga la medicul de familie...