sa fie apendicita?

Apendicita

Postata de adix1941 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Adrian si am 18 ani, iar de cateva zile simt o usoara intepatura in zona abdominala joasa in partea dreapta. Mentionez ca nu am alte simptome, iar aceste usoare intepaturi sunt de cateva zile, piciorul drept sau zona aceea nu ma deranjeaza la efort. Asadar, ce sa fie? Uneori mai simt cate o intepatura si sub buric.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil sa fie vorba de o inflamatie a apendicelui cum totodata poate fi vorba de de un sindrom de intestin iritabil, afectiuni inflamtorii intestinale, colica ureterala, etc.
Este recomandar sa consultati un medic de specialitate, sa efectuati o ecografie abdominala si un buletin de analize pentru elucidarea durerilor.