sa fie apendicita

Apendicita

Postata de elenutza86 cu 12 ani in urma.

am 26 de ani de mica cand fac efort sau merg mult sau sport ma doare in partea dreapta ff puternica de nu mai pot face un pas inainte sau o miscare sa fie apendicita e cazu sa ma operez!!va multumesc mult elena

Raspunsuri (4)

mgrosu

acum 12 ani

...asa a inceput si apendicita mea!...si la 33 ani m-am operat ca nu se m-ai putea!

vlad tepes!

acum 12 ani

fals!control medical si analize!bafta!

maria1251

acum 12 ani

Imi pare rau ca ti-a fost votat negativ votul. In astfel de cazuri trebuie sa mergi la doctor, oricine mai pateste asa. Eu una, de obicei, patesc cand merg mult si beau multa apa (in acelasi timp). Dar pentru asa ceva nu ceri sfaturi pe net, pentru ca atunci cand se sparge apendicele ti se poate imprastia in tot corpul si faci peritonita si... MORI

Nirolf

acum 12 ani

Eu cred ca problema ta este de alta natura, adica este posibil sa ai chist ovarian, si acesta se poate manifesta la fel. Nu vei stii cu exactitate ce este decat daca faci cum zice (Vlad tepes!).
Daca este o problema de aceasta natura (afectiune la ovare, trompe, uter), coada soricelului, cretisoara, zmeurul si alte plante se poate sa-ti fie prieteni buni si sa te ajute sa ameliorezi mult aceste afectiuni. Este posibil ca medicul sa-ti recomande un tratament hormonal ( cu AC), dar acestea sunt arme cu doua taisuri. Am auzit de femei care au suferit (sufera) de SOP si au facut tratament cu AC ca "au scapat" de problema, dar cand au intrerupt acest tratament problema a revenit.