Probleme la stomac

Apendicita

Postata de membru248656 cu 10 ani in urma.

intrebareMa numesc cristina si am si eu o intrebare :Locuiesc de 3 ani in München si am o problema foarte mare de vreo 13 ani ma tot deranjat o durere in capul pieptului cu trecerea timpului sa agravat tot mai mult ,am fost la mai multi medici in romania care spuneau ca nu am nimic sau probabil e din cauza nervilor :) Apoi m-am mutat in germania mai exact in München la fel si aici am primit aceleas raspunsuri ...
Am hotarat sa raman insarcinata dar din cauza durerilor insuportabile a trebuit sa renunt la sarcina.
Nu suport nimic in capul pieptului nici mana sau sani
imi doresc foarte mult un copil si imi este frica de durerea pe care o sa o simt din nou in capul pieptului ...
Durerea nu a fost doar in timpul sarcini exista si acum dar totusi nici un medic nu pare sa gaseasca vreo solutie.Am cautat si pe internet simtomele p care le am si scria ca sar putea sa fie pancreatita
intrebarea mea este :Aveti vriun medic specialis care sa ma ajute?asi fi foarte recunoscatoare .Astept un raspuns cat mai repede ,.Multumesc
Cristina

Raspunsuri (1)

vasi

acum 10 ani

Buna Cristina,
aproximativ aceleasi dureri le am si eu, numai ca la mine au aparut pe parcursul sarcinii. Durerea abdominala tine pana la cateva ore (odata m-a tinut 12 ore) si dispare numai dupa ce iau un inhibitor al secretiei acide pe care mi l-a recomandat dr. Pe prospect scrie ca medicamentul este pentru un anumit tip de ulcer. Daca inca nu esti insarcinata, fa o Endoscopie ca sa afli ce problema ai la stomac.
Multa sanatate