pote fi apenticita de la 13ani pana la 20 de ani si sa nu ami afecteze ceva grav

Apendicita

Postata de yrynel_91 cu 12 ani in urma.

buna ziua!!! De la varsta de doar 13 ani ma inteapa in partea dreapta totul a inceput stand linistit la tv iesisem tot din spital am avut o operatie la bratul stang si acolo am stat cu copi operati de apenticita si gandul ami statea la unul dintre ei asa mia aparut si mie durerea.am fost la 4 medici si unul dintre ei medic chirurg care mai spus la 17 anu apenticita neconceputa durerea a persistat dar nu am dureri insuportabile imi trece rpd mai aveam si greata uneori sau si am vomat dar in ani astia probabil ca putea fi si de la alceva mi se unfla cate o data dar la apasare nu doare parca acolo sunt gaze asa se simt si trece cand ma apas.poate fi apenticita de atat timp?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

sa inteleg ca v-a examinat un medic chirurg la varsta de 17 ani si a infirmat ca ar exista o apendicita? ortografia textului este neclara. senzatia de greata si varsaturile au aparut in acelasi timp cu durerile? (unde le simtiti? in partea dreapta si inferioara a burtii?) ce se umfla? este o balonare ?
Un examen clinic si o ecografie abdominala ar fi necesare.

yrynel_91

acum 12 ani

in partea de jos al abdomenului in dreapta am zgomote sau uneori se unfla si ma inteapa foarte rar sa am greata dimineata medicul de familie in urma unor analize de sange si treaba mare mia spus ca am gaze intestinale putin mai sau alungat din sintome in urma tratamentului dar uneori mai ma inteapa in parte dreapta ...

Moly

acum 12 ani

da daca ai facu apenticita, inseamna ca nu ai dar trb sa tii dieta mai mult nai voie sa mananci multa paine ca iti afecteaza durerea:D

yrynel_91

acum 12 ani

pai nu mam operat de apenticita pentru ca medici miau spus ca nu am