Posibila Apendicita?

Apendicita

Postata de membru303941 cu 8 ani in urma.

Buna ziua!

Acum aproape doua saptamani am inceput sa resimt un discomfort abdominal, cu dureri mai mult sub coasta dreapta si uneori stari de greata sau lipsa poftei de mancare.Pe 9 februarie am avut un spotting, si cam de atunci ma confrunt cu intepaturi in fosa iliaca dreapta sau pe laterala abdomenului tot in dreapta. Sunt treatoare, nu persistente. Singura durere mai persistenta este uneori in zona lombara dreapta si se lasa pe picior. De asemenea am mai observat ca am o durere destul de vie daca apas pe ultimele coaste fix in zona cosului pieptului. La palparea abdomenului nu resimt nicio durere puternica. Discomfortul se accentueaza la mers si parca imi simt jumatatea de jos din dreapta spatelui mai tensionata si dureroasa la palpare. Stau in strainatate si din pacate vineri nu au vrut sa ma programeze la GP pe motiv ca durerile pe care le resimt nu sunt o urgenta. Asadar sunt programata abia pentru vinerea viitoare.
Este posibil sa am apendicita? Sau este vorba de alta afectiune?
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

membru303941

acum 8 ani

De asemenea, am uitat sa precizez ca sunt usor constipata. Am fost doua zile dar a treia zi am reusit sa ies, iar acum observ ca din nou nu pot iesi.