operatie sau nu

Apendicita

Postata de misdank cu 11 ani in urma.

daca nu ma operez ce sanse de viata am .va rog spuneti-mi in ce consta operatia si ce sanse sunt. la operatie de formatiune de flanc drept.sau daca exista vreun tratament fara sa ma operez ca tumora sa scada din intesitate.multumesc.astept raspuns

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu exista alt tratament in acest caz. Tumora are dimensiuni destul de mari si singura optiune este cea chirurgicala. Cata vreme nu se cunoaste natura tumorii nu se pot aprecieri legate de "sansele de viata".