operatia de apendicita

Apendicita

Postata de LACRAMIOARA5 cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Am nevoie de sfatul unui medic ,va rog ! Fiul meu ,in varsta de 16 ani jumate,a fost operat de apendicita acum o saptamana .operatia complicata din cate am inteles de la ambii medici (medicul anestezist si medicul chirurg care la operat ). Operatia curge si miroase foarte urat . Mergem in fiecare dimineata la pansat . Am intrebat medicul de ce curge operatia si mi s-a raspuns ca nu operatia curge ci grasimea ( am uitat sa specific ca de aproape 2 luni ,facem tratament ptr slabire cu acelasi medic si a slabit 13 kg cu tot cu perioada de dupa operatie ) . Mi s-a spus sa nu imi fac griji ,ptr ca operatia decurge bn ,nu face temperatura in corp ...dar...de ce totusi curge ,supureaza ,miroase urat ? Se vede ca e o infectie ,dar unde este localizata ? Este adevarat ca intr-adevar se topeste grasimea ? Ar trebui sa consult si alti medici ,tr sa-mi fac griji ??? Va rog sa-mi raspundeti si sa ma indrumati mai departe daca este nevoie .Daca nu deranjez prea mult ,va rog sa-mi raspundeti pe adresa mea de yahoo messenger lacramioara_staicu @yahoo.com! Multumesc frumos ,tuturor !

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate ar fi bine sa consultati si un alt medic, pentru o a doua parere.