Ocluzia intestinala sau blocarea intestinului

Apendicita

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

alternanta de diaree cu constipatie,dureri in partea dreapta dar si in partea terminala a anusului,am slabit 5kg. in cateva luni-
Am facut irigoscopie si mi s-a pus acest diagnostic ..ce sa fac mai departe..

Raspunsuri (6)

Elena991510

acum 16 ani

eu cred ca trebuie sa faci COLONOscopie sa vezi exact ce ai si care e cauza

elena19198904

acum 16 ani

corect....colonoscopia este cea mai buna metoda pentru a vedea exact de ai....

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost operata de acest sindrom de mai bine de o luna.insa durerile nu au disparut.e normal?

andrei178

acum 15 ani

Mergi la un gastroenterolog sau chirurg interne, cu ocluzia nu-i de jucat, daca acesta e diagnosticul. Adica e blocat intestinul si asta iti da toate neplacerile.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De ceva vreme imi apare o scurgere alb galbuie urat mirositoare in zona ombilicului, crampe abdominale dureri ca si cum s-ar rupe ceva in mine,constipatii balonari diaree si senzatii de voma lipsa poftei de mancare va rog un raspuns ce ar putea fi?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am in familie un copil de 14 ani cu un cancer la intestinul gros,si la fiecare scaun singereaza foarte tare abia ai opresc hemoragia cu fiole de Etamsiflat si vitamina K pelinga alte medicamente.Ce pot sa fac in acest caz va multumesc.