oare este apendicita?

Apendicita

Postata de alesssutzzza cu 12 ani in urma.

buna dimineata...de mai mult timp ma tot doare burta cate o data in partea dreapta alte ori in partea stanga mi se tot misca durerea.. dar de 2 zile ma doare burta spatele capul uneori simt ca imi arde atat de tare incat simt ca ia foc ochii ma dor foarte tare mai ales cand ii misc in diferite parti si ma inteapa si ma tine in partea dreapta jos cand apas ma doare si simt ca este ceva acolo. aseara cand mam dat jos din pat am ametit si pentru cateva secunde atat de tare ma intepat in partea dreapta jos incat nu am mai putut misca piciorul drept..astazi de dimineata stateam pe spate si cand am vrut sa ma ridic in fund pur si simplu nu ma lasa de la burta...atunci pe moment mia venit o stare de voma dar a trecut repede. ce este? va rog. Multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu cred ca este apendicita ! Mai degraba un proces infectios in fera organelor interne femmenine ( ovare , sau anexe. ) mergeti la un consult ginecologic.

alesssutzzza

acum 12 ani

Multumesc!

stroia remus

acum 12 ani

buna ziua.pe mine ma doare capul am ameteli(nu tot timpul) ma doare piciorul drept si cateodata simt cum durerea coboara in jos si simt o usoara umflatura in partea dreapta si ma mai si inteapa cateodata daca merg sau fac efort nu mai am nimik.ce este?multumesc