la cat timpt dupa operatie...

Apendicita

Postata de nita156981 cu 14 ani in urma.

am fost operata de ocluzie intestinala de o luna si vreau sa va intreb la cat timp dupa operatie pot sa fac dragoste cu sotul meu? va multumesc astept raspuns

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Daca tu te simti bine nu vad care ar fi problema. Trebuie sa eviti contiparea din cate stiu. Nu are voie sa mananci mazare, varza, cartofi....

Simona122

acum 14 ani

Si eu am fost operata de ocluzie intestinala , cu niste complicatii . Mie mi s-a recomandat sa iau pauza 6 saptamani, pentru ca operatia sa se vindece si pe interior . Stiu ca nu iti va fi usor, dar pentru mai departe, iti va prinde foarte bine .Multa sanatate!

danut

acum 14 ani

am si eu o intrebare sotia a fost operata de polimofromatoza uterina de 2 luni in urma si nu a mai avut ciclu menstrual care este explicatia daca nu va suparati? multumesc frumos

nella48

acum 14 ani

poti face dragoste oricand ai plcerea de a face dragoste ,si partenerul tau va sti ce pozitii va alege pt. a nu-ti provoca neplaceri dupa operatie,ci a te face fericita.Curaj,si dai bataie nu pierde ce e mai frumos si placut in aceasta viata zbuciumata.

nicoleta

acum 14 ani

Sotul meu a fost operat de splina si acum mai face niste investigatii i s-a descoperit tromboza in vena porta ce inseama asta si ce implica boala

Vio

acum un an

Bună ziua sunt operata de colon am 3 săptămâni pot sa fac dragoste cu soțul.

Alex

acum un an

Bună ziua , prietena mea a fost operata pe colon de aproximativ 2 luni ... si a trecut atata timp și tot dureri mari are , face treaba mare fără sa simtă poarta și Pempers și plânge într-una de dureri ... în cât timp ii trec durerile ca nu mai suport pshihic nici eu nici ea tot timpul ca o doare rau nici medicamentele nu își fac efectul de durere , cine a mai trecut prin asa ceva în cat timp se vindeca operatia.de.colon sa ii mai treacă din dureri sper ca pe.viitor sa.nu ii apară cancerul ca de acea sa operat și ia taiat din intestin ,mulțumesc