intrebare

Apendicita

Postata de kondeskugaby cu 12 ani in urma.

Buna ziua .
Ma numes Gabriel Condescu si as avea o intrebare pentru dumneavoastra.Fratele meu in virsta de 18 ani tocmai ce a fost operat ceva timp in urma de apendicita .
Problema este ca iesind din spital azi i sa spus de catre anestezist si catre doctor ca ar avea ceva probleme cu glanda endocrina.din cate am inteles eu vazand acest lucru la ECG.De specificat ca acum cateva saptamani i sar fi facut putin rau de la inima.
Cat este de grav si ce ar fi de facut pentru a lua masuri de precautie!
va multumesc anticipat!
in caz c nu se poate raspunde daca nu vas rapii mult timp sa intru in posesia unui mail
[email protected]

Raspunsuri (2)

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 12 ani

Cu care glanda endocrina exact? Exista mai multe glande endocrine in corp. Poate se refera la glanda tiroida, una din cele ma ifrecvent afectate? Pentru un diagnostic adecvat, consultati un medic endocrinolog.

kondeskugaby

acum 12 ani

Ma gandesc ca da tinand cont ca el a fumat ceva timp sa zicem cativa anisori(3-4).noi avind si alta problema care o so rezolvam vbara aceasta (dentinogeneza imperfecta) manifestanduse la nivelu danturii in cazu nostru. Sa inteleg ca totusi poate fi ecva gravv.O alta intrebare eu fac sa zicem ceva sport SALA si folosesc sa zicem integratori .creatina.aminoacizi. folosite in dozxa recomandata sunt daunatoare? Multumesc