Inflamarea operatiei de apendicita poate fi hernie?

Apendicita

Postata de TudorC cu 14 ani in urma.

Acum doua luni am fost operat de apendicita, refacerea a decurs foarte bine, dar acum cateva zile mi s-a inflamat locul operatiei, nu este deocamdata dureros dar e tare incomod. Nu stiu care este cauza si ce ar trebui sa fac. Ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (1)

Bacu Crina

acum 14 ani

Mergeti cat ma repede la medicul chirurg care v-a operat. Posibil, sa nu fie vorba despre ceva grav, dar nu cred ca este normala aceasta modificare. Hernie nu este, este prea devreme, asa cred...