grav?

Apendicita

Postata de Fatamea cu 10 ani in urma.

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta: am usoare stri de greata, lipsa poftei de mancare, dureri de stomac si de spate si senzatia de greutate in partea abdominala Ce poate fi? Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este vorba de un sindrom dispeptic ce trebuie investigat prin ecografie abdominala ( vizualizarea colecistului, ficatului, pancreasului), endoscopie digestiva superioara ( posibil gastrita, sau ulcer), buletin de analize uzual.

Fatamea

acum 10 ani

Si pot amana putin vizita la doctor? Am o perioada destul de incarcata. Multumesc!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Depinde de gravitatea simptomelor. Daca acestea cresc in intensitate, ar fi bine sa nu amanati consultul medical.