este apendicita?

Apendicita

Postata de Alina62454261 cu 14 ani in urma.

un copil de 11 ani, cu simtome: greata, voma, lipsa poftei de mancare, dureri abdominale, ameteli si VSH 20 poate fi suspect de apendicita?

Raspunsuri (14)

nicoleta

acum 14 ani

MAI MULT CA SIGUR..... NORMAL, FUGI CU EL LA MEDIC, NU STA CU EL ASA

Alina62454261

acum 14 ani

Multumesc mult, am uitat insa sa mentionez ca valoarea leucocitelor se incadreaza in limitele normale.

daniel

acum 13 ani

trebuie consultat un medic

Adrienne

acum 14 ani

Palpeaza-l in dreapta, inghinal, trebuie sa-l doara. In cateva zile, daca este cu adevarat apendicita, poate face peritonita. Mergi la un consult medical neaparat. Multa sanatate !

Alina62454261

acum 14 ani

va multumesc mult, voi merge maine la medic.

nicoleta

acum 14 ani

apenticita nu doare numai in zona dreapta ci si in capul pieptului

Amnesia

acum 14 ani

este posibil.mergi cu el la control.eu am 1 luna de cand m-am operat.timp de 3 saptamani mi-a fost foarte rau(ameteli,voma,dureri de sub coasta pana pe picior...)si ajungeam mereu la urgenta.cei de acolo imi spuneau ca am infectie urinara,analize peste analize...pana am dat de un doctor foarte bun si el a zis ca e apendicita.cand ma operat deaja dadusem in peritonita.daca mai stateam mult cu ''''infectia urinara'''' a lor acum poate nu mai eram.

jinar george

acum 13 ani

si pe mine am dureri in partea dreapta si mai rar in partea stanga de acum 3 saptamani primele 2 sap mergeam foarrte des la baie si ma dureau rinichii .este vreo apendicita?

andreey90

acum 14 ani

Amnesia buna. unde te-ai operat de apendicita? care erau simptomele ? ce anestezie ti-a facut ? Sanatate Maxima !!!

eu

acum 13 ani

ma cam doare asa la cateva zile in dreapta dar nu ma doare in capul pieptului..
si a pofta de mancare este cumva apendicita?

andreey90

acum 13 ani

totusi ar fii bine sa te vada un chirurg in cazul in care durerile cresc in intensitate . nu trebuie sa ai toate simptomele... daca durerile persista dute la un chirurg (dureaza 10 min tot consultul)

jinar george

acum 13 ani

am uitat sa zic la palmare in partea dreapta nu ma doare nimica si durerea a scazut de acum 3 saptamani ce credeti ca e apenticita

Mihaela iii

acum 10 ani

Eu am VSH 20 ce inseamna?

elena

acum 10 ani

pe mine ma doare in partea dreapta , chiar unde e apendicul dar sincer ma doare cam tare ; de dimineata a inceput sa ma doara .
Credeti ca e apendicita?? va rog raspundetim!